Водоочистка

Обираємо систему очищення води для котеджу

Якщо Ви живете в заміському будинку, вибору системи очищення води потрібно приділити особливу увагу — від цього залежить здоров’я  вашої родини. Очищення води в приватному будинку — необхідність, так як вода зі свердловин і колодязів може містити багато шкідливих домішок, від солей жорсткості до бактерій і важких металів.

Що врахувати при виборі системи очищення води для заміського будинку

Як правило, джерелом води в приватних будинках є свердловина або колодязь. Вода з них зовсім не така чиста, як прийнято вважати.
Вона нерідко забруднена піском і мулом, але це не найбезпечніше забруднення, яке не можна побачити неозброєним оком, — бактерії, пестициди і різні токсичні речовини. Мінеральний склад такої води, як правило, також далекий від санітарних норм — вона відрізняється високим вмістом заліза, фтору, кальцію і магнію. Всі ці речовини у високих концентраціях небезпечні для здоров’я.
Кальцій і магній до того ж шкідливі для домашньої техніки — вони утворюють наліт на нагрівальних елементах бойлерів, пральних і посудомийних машин і виводять їх з ладу. А надлишок заліза можна визначити по негарним рудим розводам на випраній білизні.
Щоб 0брати відповідну систему очищення води для котеджу, бажано провести попереднє лабораторне дослідження води — цю послугу пропонують багато приватних лабораторій і навіть компанії, що виготовляють фільтри. Тести покажуть, наскільки вода зі свердловини або колодязя відповідає санітарним нормам, наскільки високий в ній вміст механічних домішок, заліза, кальцію, магнію та інших. Виходячи з цих даних, можна обрати таку систему очищення, яка буде дійсно ефективною.

 

Найпоширеніші проблеми

Найпоширеніші проблеми, з якими стикаються власники приватних будинків — це:

• висока жорсткість води (іншими словами — підвищений вміст солей магнію і кальцію);

• високий вміст заліза;

• механічні забруднення — мул і пісок;

• бактеріальне забруднення;

• промислове забруднення, якщо, наприклад, недалеко від будинку розташовані траса або завод.

Тому системи очищення води для котеджу повинні складатися як мінімум з декількох фільтрів:

• фільтр грубої очистки для видалення піску;

• фільтр, що пом’якшує воду;

• фільтр тонкого очищення для видалення нітратів, нафтопродуктів і важких металів;

• фільтр, який знезаражує воду, — бактерії в тій чи іншій мірі завжди присутні в свердловинах і колодязях.

Не менш важливо правильно розрахувати продуктивність системи очищення води в приватному будинку.

Етапи водопідготовки та фільтраційне устаткування для котеджів

 

 

Очищення води в заміському будинку вимагає складної і багатоступінчастої системи фільтрації. Кожен фільтр призначений для вирішення конкретної проблеми.
Очищення води включає в себе 5 основних ступенів:

• механічну очистку (видалення грубих забруднень);

• електрохімічний очищення (видалення розчинених у воді мінералів і заліза);

• каталітичне освітлення (усуває каламутність води);

• сорбционне очищення, видаляє нафтопродукти та інші речовини;

• біоочистка, яка нищить мікроорганізми.

 

Груба очистка. Цей тип фільтрів має дрібнопористу сітку, яка затримує частинки піску, мул і інші механічні забруднення.

Аерація. Аераційні колони призначені для видалення з води заліза, марганцю та сірководню. Під час аерації вода насичується киснем, який вступає в реакцію з залізом і окисляє його.

Знезалізнення. Розчинене в воді залізо можна помітити навіть неозброєним оком — воно надає воді характерний іржавий колір і створює осад. Щоб очистити воду від заліза, використовують фільтри, дія яких заснована на реакції окислення. Спеціальна засипка окисляє залізо, після чого воно випадає в осад і фільтрується.

Пом’якшення. Найчастіше для пом’якшення води застосовуються фільтри з іонообмінною смолою. При проходженні через такий фільтр іони кальцію і магнію з води заміщуються іонами натрію з наповнювача фільтра. Пом’якшити воду допоможуть також фільтри зворотнього осмосу, в яких вода проходить через кілька найтонших мембран, які пропускають тільки молекули Н2О. Фільтри зворотного осмосу не тільки пом’якшують воду, але і очищають її від мікроорганізмів.

Тонка очистка. У воді з колодязів часто міститься багато токсинів і шкідливих домішок — нітритів, нітратів, важких металів та інших. Вони не затримуються фільтрами грубого очищення, тому необхідна установка додаткового щабля фільтрації. Такі фільтри можуть містити дрібнопористі мембрани, сорбентну засипку, полімерний наповнювач і інші елементи.

Знезараження. Шкідливі мікроорганізми знищуються за допомогою УФ-фільтрів. На відміну від обробки хлором, знезараження ультрафіолетом безпечно для здоров’я і нітрохи не псує смак води.

Який спосіб очищення води краще?

Системи очищення води для приватного будинку бувають реагентними і безреагентними.

Реагентні системи використовують спеціальні речовини-окислювачі, які вступають в реакцію із забруднювачами, зокрема — з розчиненим у воді залізом.
Такі системи коштують недорого, проте вимагають витрат під час експлуатації — щоб їх ефективність залишалася на колишньому рівні. Підходять для підготовки води господарського призначення, але не питного.
Безреагентниі системи очищення води в котеджі вважаються більш сучасними. Вони обійдуться дорожче при покупці, до того ж вони зажадають наявності повітряного компресора і аераційної колони.
Однак вам не доведеться витрачатися на витрати по експлуатації, так що в довгостроковій перспективі вони вигідніше реагентних. Подібні фільтри можуть підготувати воду не тільки до господарського-побутового рівня, але і до питного.
Правильно підібрана система очищення може зробити придатною для пиття і побутового використання воду будь-якої якості, навіть дуже брудну. Головне — провести аналіз і вибрати відповідні фільтри.

Отримати консультацію можна, зателефонувавши за номером:
+38(096) 258-41-41
+38(095) 258-41-41
+38(093) 258-41-41
+38(097) 258-41-41
+38(050) 258-41-41
або написавши на:
order@burok.com.ua