Облаштування свердловини

Пробурити свердловину — це тільки половина справи. Для того щоб забезпечити доступ до води, необхідно встановити насосне обладнання, а також змонтувати системи водопостачання будинку або ділянки. Тип встановлюваного насосного обладнання залежить від глибини свердловини, її дебіту, ваших потреб води на годину, статичного і динамічного рівня води, що впливає на вартість оснащення свердловини.

Компанія “Джерело” крім проведення бурових робіт, надає послуги монтажу насосного обладнання та установки систем водопостачання під Ваші індивідуальні потреби. Також здійснює заміну свердловинного обладнання, яке вийшло з ладу та сервісне обслуговування робочого обладнання.

Етапи проведення робіт

Щоб забезпечити безперебійну подачу води, насосне обладнання встановлюється нижче динамічного рівня всередині свердловини.

До насоса прикріплені кабель енергоживлення, щоб забезпечити його роботу, сталевий трос, який дозволить витягти насос в разі поломки і труба, по якій буде здійснюватися подача води. Облаштування свердловини також називають обв’язкою. Насос встановлюється на адаптер або оголовок. Проводиться установка гідроакумулюючого мембранного бака і автоматики, що дозволить знизити навантаження на насос і продовжити термін його служби. Гідроакумулюючий мембранний бак може бути встановлений як безпосередньо в будинку, так і в кесоні, утепленому від впливу морозів.

Кесон — це бетонний або металевий циліндр у верхній частині свердловини. Основна функція кесона — захист від промерзання труб

з’єднання. Додаткове вільне місце всередині нього використовують для установки обладнання, що забезпечує безперебійну подачу води із свердловини. Встановлюючи насосне обладнання в кесоні, треба подбати про його гідроізоляцію і вентиляцію, тому що волога здатна пошкодити обладнання досить швидко. Для того щоб зменшити ймовірність попадання води, насос монтується на спеціальний оголовок. Ця деталь при відповідній якості здатна тримати вагу до половини тони. Далі настає черга електротехнічної автоматики: стабілізатора, реле, датчиків, встановлюється плавний пуск. Для промислових насосів необхідно підключення частотних перетворювачів. Добре, коли система плавного пуску поставляється в комплекті з насосом, наприклад ТМ Grundfos, серія SQ. Механізм плавного пуску дозволяє насосу розганятися поступово, захищає від можливих гідроударів, що зменшує навантаження на двигун і продовжує час служби насосного обладнання. Обв’язка свердловини проводиться не тільки з метою налагодження подачі води, але і для захисту від попадання ґрунтових вод в стовбур, що може істотно знизити якість води. Ще в процесі проектування свердловини необхідно подумати про те, щоб забезпечити зручний підхід для спеціалістів і під’їзд спеціалізованих транспортних засобів для монтажу насосного обладнання та сервісного обслуговування і ремонту свердловини.

Отримати консультацію можна, зателефонувавши за номером:

+38(096) 258-41-41
+38(095) 258-41-41
+38(093) 258-41-41
+38(097) 258-41-41
+38(050) 258-41-41
або написавши на:
order@burok.com.ua